Tuotetiedot Lapset ja aikuiset rakastavat makua. Valmistettu Halal-sertifioiduista ainesosista. Ziyad Marshmallowit sopivat ihanteellisesti ruoanlaittoon, nuoleen tai yksinkertaisesti nautittavaksi suoraan pussista.
Millaista gelatiinia Paskesz-vaahtokarkkeissa on?
Ravinto: rasvaton, pähkinätön, gluteeniton. Sisältää kalagelatiini.
Ovatko Paskesz-vaahtokarkit kosher?
Luonnollisesti rasvaton . Kosher. Täydellinen paistamiseen tai vain syömiseen.
Voitko saada halal vaahtokarkkeja?
Useimmat vaahtokarkit eivät ole halalia tai kosheria eivätkä täytä näiden uskontojen ruokavaliorajoituksia. Yksinkertainen syy on, että useimmat Yhdysvalloissa tai ulkomailla valmistetuista vaahtokarkkeista valmistetaan sianlihasta saadusta gelatiinista. Teknisesti vaahtokarkkeja ovat makeiset – karamelli.
Onko gelatiinittomia vaahtokarkkeja?
Dandies Marshmallows on valmistettu kaikista luonnollisista ainesosista, eivätkä ne sisällä korkeafruktoosipitoista maissisiirappia tai gelatiinia (ne ovat 100 % vegaanisia!) ja ovat kaikkien aikojen ensimmäinen vaahtokarkkeja. Ei-GMO-projekti vahvistettu.