Onko elokuvateatterin popcorn vegaaninen?

Onko elokuvateatterin popcorn vegaaninen?
Onko elokuvateatterin popcorn vegaaninen?
Anonim

AMC-popcornit poksataan rypsiöljyyn, mikä on hyvä alku. Heidän allergeeniilmoituksensa mukaan pelkkä popcorn ilman voita on vegaanista.

Onko elokuvateatterin popcornissa maitotuotteita?

Veg FAQ:ssa huomautetaan, että AMC-popcornit popcornevat rapsiöljyssä, mutta heidän "popcorn-mausteensa" sisältää maitotuotteita. Regal Cinemas pyrkii käyttämään maidotonta "voista" päällystettä, mutta tämä voi vaihdella teatterista toiseen.

Onko Marcus elokuvateatterin popcorn vegaani?

Popcornimme ja kaikki niihin liittyvät ruoka-aineet (suola, pokkausöljy ja voikuori) ovat maidotonta ja gluteenittomia. Valitettavasti emme voi kutsua tuotteita Vegaaniksi, koska emme ole varmoja siitä, onko käyttämämme Flavorcol-merkkisuola prosessoitu vegaaniystävällisessä ympäristössä.

Mistä Movie Theatre Butter on tehty?

Elokuvateatterivoissasi ei ole voita, mutta siinä on osittain hydrattua soijaöljyä (eli transrasvat), beetakaroteenia (väriaine, joka tekee porkkanoista oranssin), tertiäärinen butyylihydrokinoni tai TBHQ (synteettinen säilöntäaine, joka estää värin ja rakenteen muuttumisen tuotteen istuessa), polydimetyylisiloksaani (…

Onko Orville Redenbacher Movie Theatre Butter Popcorn vegaani?

Kyllä! Jotkut Orville Redenbacher Popcornin mauista ovat vegaanisia (ja jotkut eivät selvästikään ole).

Suositeltava: