Pure Chocolate on gluteeniton Puhdas, paahdetuista kaakaopavuista saatu makeuttamaton suklaa on luonnollisesti gluteenitonta. Harvat ihmiset syövät kuitenkin puhdasta suklaata, koska se maistuu paljon erilaiselta kuin useimpien tuntemat makeat makeiset.
Millainen suklaa on gluteenitonta?
Tässä on joitain gluteenittomia kaakaomerkkejä: Hershey's Cocoa . Hershey's Special Dark Cocoa . Sveitsin neiti.
Onko Hersheyn suklaa gluteeniton?
Jos haluat syödä muita herkkuja, monet Hersheyn patukat, leivinlastut, ja kaakaot ovat myös gluteenittomia. Samoin monet yrityksen Brookside-, Dagoba- ja Scharffen Berger -tuotteet. Jotkut karkit, jotka todennäköisesti sisältävät gluteenia, ovat: 5th Avenue -patukat.
Mistä tiedät, onko suklaa gluteenitonta?
Puhtaaimmassa muodossaan suklaa missään maito-, tummassa ja valkoisessa lajikkeessa ei sisällä gluteenia. Ikävä kyllä kaikkialla suklaakoeliakiasta kärsiville syy, miksi suklaa ei ole gluteenitonta, johtuu siitä, että joihinkin tuotteisiin on lisätty gluteenipohjaisia ainesosia tai ne on valmistettu tehtaassa, jossa käytetään gluteenia.
Ovatko M&M's gluteenittomia?
Seuraavien Mars-karkkien etiketit sisältävät gluteenittomia ainesosia: M&Ms (paitsi pretzeli, rapeat ja mahdollisesti kausiluonteiset tuotteet)